Saint-Gobain Ehitustooted on Eesti turul tegutsenud alates 1991.aastast. 11.11.1991 asutati ettevõte nimega Klaasvill AS, eesmärgiga rajada Roiule klaasvillatehas.
Prantsuse päritolu Saint-Gobain kontserniga ühineti 1996.a.
2006.a septembris lisandus uus kaubamärk – Gyproc.
2009.a. toimus ühineminekergkruusa ja kergkruusatoodete ning ehituslike kuivsegude tootja ning turustaja maxit Estonia AS-iga.
Täna jätkatakse Saint-Gobain Ehitustooted AS nime all kahe äriüksusena:
Weber äriüksus (kaubamärgid Weber, Fibo, Leca);
Isover, Gyproc, Ecophon äriüksus (kaubamärgid Isover, Gyproc, Gyptone, Ecophon).
20. aasta sisse mahtunud mitmed muudatused ja liitumised on muutnud ettevõtte suuremaks, laiapõhjalisemaks ja kindlasti ka tugevamaks. Tänaseks on Saint-Gobain Ehitustooted AS-ist välja kujunenud oma ala juhtiv ettevõte Eestis.
Saint-Gobain Ehitustooted AS pakub laias valikus tooteid pea kõikjale ehituses, alates konstruktsiooni- ja soojustusmaterjalidest ning lõpetades erinevate viimistlusmaterjalidega nii fassaadidele kui ka siseruumidesse. Arendustegevuses pööratakse rõhku eelkõige toodete kvaliteedile, keskkonnasõbralikkusele ning ohutusele. Saint-Gobain’i ehitustooteid on lihtne kasutada – nende abil saab igaüks luua endale kauni, isikupärase ja turvalise kodu, mis kestab põlvest põlve.
Saint-Gobain Ehitustooted AS 2010. a. käive oli 20,32 miljonit eurot. Ettevõttes töötab 56 inimest.
Tootevalikusse kuulub üle 500 toote, mis jõuavad tarbijateni nii Häädemeestel ja Aravetel asuvatest tehastest, kui ka teistest Saint-Gobain kontserni kuuluvatest tootmisüksustest.
Täname kõiki koostööpartnereid, kliente, tänaseid ja endisi töötajaid ning oleme alati valmis uuteks väljakutseteks!
Saint-Gobain on üks maailma sajast juhtivaimast tööstuskorporatsioonist, tegutsedes ligi 190 000 töötajaga 64 riigis. Saint – Gobain - ehitusturu maailmaliider - disainib, toodab ja levitab ehitusmaterjale, pakkudes innovaatilisi lahendusi tänastele kriitilistele kasvu, energiatõhususe ja keskkonnakaitse väljakutsetele. Eestis kuuluvad Saint-Gobain Gruppi lisaks Saint-Gobain Ehitustooted AS-ile veel Saint-Gobain Glass Estonia AS, Optimera Estonia AS (Ehituse ABC) ja Vennad-Dahl AS. Saint-Gobain annab Eestis tööd kokku ligikaudu 800-le töötajale.
Rohkem informatsiooni: www.saint-gobain.com
Kontaktisik pressile: KARIN RÄNDLA
Personali- ja kvaliteedijuht
+372 50 11194
karin.randla@saint-gobain.com