Kontakt
 
Kontakt
Võtke meiega ühendust

Sa oled siin

Karniisiliistud

Gyproc karniisiliistude paigaldamine

Gyproc karniisiliistudega võid lisada omapära ja suursugusust ruumidele, milles elad või töötad. Renoveeritud retrostiilis ruume on pea võimatu ette kujutada ilma kaarjate karniiside ja stiilselt viimistlemata lae ja seinte puutejooneta. Samas lisavad karniisiliistud kaasaegsetele ja futuristlikele ruumidele suursugusust ja loovad luksusliku ilme.

 

Varieerides erinevaid Gyproc karniisiliistude profiile ja kasutades neid koos erineva laiusega Gyproc kipsplaadi ribadega on võimalik luua väga erineva kuju-, suuruse- ja liigendusega karniise. Kusjuures karniiside viimistlemiseks on mitmeid erinevaid mooduseid: neid on võimalik värvida, tapetseerida või vajadusel katta faktuurvärviga. Täpselt nii nagu ruumi üldine ilme nõuab. Gyproc karniisiliiste võib kasutada ka koos peegel- või moodullagedega. Õigesti disainitud ja kvaliteetselt ehitatud karniis annab viimase lihvi ka posti ja lae liitekohale.

 

Gyproc-karniisiliist on valmistatud samadest toormaterjalidest, millest Gyproc kipsplaadidki: puhas looduslik kips on kaetud tugeva kartongiga.

 

Ruumide helilekked on suurimad just erinevate konstruktsioonide liitekohtadest. Gyproc karniisiliistud tihendavad ruumi lae ja seina liitekohad ja parandavad nii ruumide heliisolatsiooni. Tulekahju korral ei erita Gyproc karniisiliistud kahjulike gaase ja teatud määral lisavad ruumidele ka tulekindlust.

1. Seinale ja lakke märgitakse liistude servajooned.

Karniis2

2. Vajadusel saetakse liiste peenehambalise saega.

Karniis3

3. Kinnitussegu Gyproc Super kantakse karniisiliistudele. Segu kantakse ka liistude otstele.

Karniis4

4. Liistud asetatakse kohale ja surutakse kõvasti vastu aluskonstruktsioone. Reeglina kinnitub liist kohe. Aluskonstruktsioonide ebatasasuse korral tuleb liistud kuivamise ajaks fikseerida väikeste naeltega ca 0,5 m vahedega.

Karniis5

5. Liigne segu eemaldatakse pahtlilabidaga.

Karniis6

6. Karniisiliistude jätkamised tehakse alati nurga all ja liistude otsad ühendatakse omavahel seguga.