2 minutes min

Karniisiliistude paigaldamine

Posted on 14.04.2021 - updated on: 17.03.2022

Gyproc karniisiliistudega võimalus lisada ruumidele omapära ja suursugusust. Renoveeritud retrostiilis ruume on pea võimatu ette kujutada ilma kaarjate karniiside ja stiilselt viimistlemata lae ja seinte puutejooneta. Samas lisavad karniisiliistud kaasaegsetele ja futuristlikele ruumidele suursugusust ja loovad luksusliku ilme.

AKUSTIKA JA TULEKINDLUS

Ruumide helilekked on suurimad just erinevate konstruktsioonide liitekohtadest. Gyproc karniisiliistud tihendavad ruumi lae ja seina liitekohad ja nii parandavad ruumide heliisolatsiooni. Tulekahju korral ei erita Gyproc karniisiliistud kahjulike gaase ja teatud määral lisavad ruumidele isegi tulekindlust.

VIIMISTLEMINE

Varieerides erinevaid Gyproc karniisiliistude profiile ja kasutades neid koos erineva laiusega Gyproc kipsplaadi ribadega on võimalik luua väga erineva kuju-, suuruse- ja liigendusega karniise. Karniiside viimistlemiseks on mitmeid erinevaid mooduseid: neid on võimalik värvida, tapetseerida või vajadusel katta faktuurvärviga. Täpselt nii nagu ruumi üldine ilme nõuab. Gyproc karniisiliiste võib kasutada ka koos peegel- või moodullagedega. Õigesti disainitud ja kvaliteetselt ehitatud karniis annab kauni lõppviimistluse ka posti ja lae liitekohale.

TOORMATERJAL

Gyproc-karniisiliist on valmistatud samadest toormaterjalidest, millest Gyproc kipsplaadid: puhas looduslik kips, kaetud tugeva kartongiga.
 

PAIGALDUSJUHIS

1. Seinale ja lakke märgitakse liistude servajooned.

 

 

2. Vajadusel saetakse liiste peenehambalise saega.

 

 

3. Kinnitussegu Gyproc Super kantakse karniisiliistudele. Segu kantakse ka liistude otstele.

 

 

4. Liistud asetatakse kohale ja surutakse kõvasti vastu aluskonstruktsioone. Reeglina kinnitub liist kohe. Aluskonstruktsioonide ebatasasuse korral tuleb liistud kuivamise ajaks fikseerida väikeste naeltega ca 0,5 m vahedega.

 

 

5. Liigne segu eemaldatakse pahtlilabidaga.

 

 

6. Karniisiliistude jätkamised tehakse alati nurga all ja liistude otsad ühendatakse omavahel seguga.

VIIMISTLEMINE

Gyproc-karniisiliistude viimistlemine toimub analoogiliselt Gyproc-kipsplaadi viimistlemisega. Karniisiliiste võib pahteldada, värvida, tapetseerida, faktuurida jne.