Hero Image
Image
Akustilised laed
3 minutes min

AKUSTILISED LAED JA KIPSPLAADID

Posted on 14.03.2022 - updated on: 14.03.2022

Akustilised kipsplaadid

Rigitone BIG ja Gyptone akustilised kipsplaadid leiavad laialdast kasutamist kõikjal maailmas. Väga head tehnilised omadused, mitmekülgne disain ja lai tootevalik on eelduseks, et luua ruum, mis on nii visuaalselt kui ka akustiliselt meeldiv tervik.

Plaadid on looduslikult puhtad tooted. Need valmistatakse naturaalsest kipsist ja kaetakse tugeva kartongiga. Plaatide tagaküljel on tõhus akustiline materjal. BIG plaatide viimistlemiseks on võimalik valida värvitoone, mis harmoniseeruvad iga konkreetse ruumi valgusega ning võimaldavad luua just sinna ruumi sobiva meeleolu. Lae- ja seinapinnad loovad kooskõla valguse mõjude ja ruumi siselahenduste vahel. Ainulaadse koostisega Activ’Air plaadid parandavad hoonete sisekliimat lagundades õhus lenduvaid formaldehüüde.

Kaasaegsetes ehitusprojektides on sageli mõistlik kasutada lahendusi, mille puhul sein ja lagi moodustavad teineteisega akustiliselt ning visuaalselt ühtse terviku. Gyptone ja Rigitone BIG akustilisi plaate on võimalik kasutada nii lagedes kui ka suurtel seinapindadel, mis annab võimaluse luua väga hea ruumiakustika koos efektse sisekujundusega.

Tootevalik on välja töötatud pidades silmas põhimõtet, et kogu tootepalett toetaks arhitekti loovust ja ideid ning samaaegselt soodustaks inimesele sobiva sisemiljöö kujunemist, luues ühtlasi ruumisviibijaile meeldiva heaolutunde.

Ehitustehniliselt on lae visuaalse poolega võrdselt olulised ka nõuetele vastavad tulepüsivusnäitajad, tugevusomadused, akustika ja heliisolatsioon.

Valguspeegelduvus

Gyptone lagede valguspeegelduvus loob avara tunde, kuid ei muutu kunagi visuaalselt valusaks. Laeplaatide rahulikult mõjuv pealispind ja nende kõrge valguspeegelduvus loob meeldiva, ilma suuremate kontrastideta valguskeskkonna. Gyptone moodullaeplaatide värvi põhitoon on NCS 0500. Plaadi võime peegeldada temale langevat valgust sõltub selle viimistlusastmest, värvitoonist ja perforatsioonist.

Akustika

Akustika moodustab ruumi funktsionaalsest tervikust olulise osa. Hea akustikaga ruumide tunnuseks on meeldiv helide tugevus, kus häirivad müra- ning kajaefektid sumbuvad ja esile tõusevad soovitud helid. Kõikide Rigitone BIG ja Gyptone plaatide tagaküljele on kleebitud eriline viltjas kangas, mille ülesandeks on summutada temale peegeldunud heli. Lagede akustilisi omadusi mõjutavad lae ja hoone põhikonstruktsiooni vaheline kaugus ning võimalik ripplae peale paigaldatud mineraalvilla paksus.

Niiskustaluvus

Gyptone plaadid sobivad kasutamiseks siseruumides, mille suhteline õhuniiskus ei ületa pidevalt 70%.

Mehhaaniline tugevus

Gyptone plaatide külge võib kinnitada ruumi tehnilisi elemente: valgusteid, kõlareid,
ventilatsiooniseadmeid jne. Võrreldes paljude teiste laematerjalidega on Rigitone BIG ja Gyptone tooted märgatavalt vastupidavamad, olenemata sellest, kas plaadid on perforeeritud või mitte.

Paigaldamine

Rigitone BIG ja Gyptone BIG plaadid paigaldatakse ja kinnitatakse aluskarkassile analoogselt tavaliste kipsplaatidega. Gyptone BIG plaatide vuugid armeeritakse vuugilindiga. Rigitone BIG plaatide vuugid kleebitakse kipsipõhise liimiga. Vuugid ja kruvipead pahteldatakse ning lihvitakse. Lagi värvitakse soovitud tooni. Värvimiseks kasutatakse värvirulli.
Gyptone moodullaeplaadid on viimistletud. Nad paigaldatakse Connect ripplaekarkassile. Karkassi valik sõltub valitud plaatide servatüübist.

Keskkonnasäästlik suhtumine

Plaadid valmistatakse naturaalsest kipsist ja kaetakse kartongiga. Kartongi valmistamiseks kasutatakse valdavalt vanapaberist ümbertöödeldud materjali. Toodete valmistamisel ei teki
mingeid loodusele kahjulikke jääke.
Ehitusprotsessis või hoone ümberehituse käigus tekkivaid kipsplaadi jääke on võimalik kipstoodete valmistamise protsessis taaskasutada.

Mis on Gyptone saladus?

Lühitutvustus, kuidas akustiline kipslagi töötab.

See video tutvustab lühidalt, kuidas akustiline kipslagi tegelikult töötab ja kuidas sellega saab luua meeldivama akustilise keskkonna.

Toodete valik ja tehniline info

Rigitone BIG ja Gyptone toodete omadustest ja tootevalikust vaata põhjalikumalt:

www.gyptone.com 

www.rigitone.com