Gyproc Klima – kipsplaadid mis on toodetud CO2 heitmevabalt

Gyproc Klima

Gyproc Klima – kipsplaadid mis on toodetud CO2 heitmevabalt.

Klima on uue põlvkonna kipsplaadid, mida toodetakse meie elektrifitseeritud tehases Fredrikstadis, Norras. See on maailma esimene täielikult elektrifitseeritud kipsplaadi tootmisliin. Kogu elekter tuleb taastuvatest allikatest. Klima sarja plaatidega vähendate oluliselt kipsplaatkonstruktsioonide süsiniku jalajälge.

Kui ehitate Klima seeria kipsplaatidega, aitate kaasa suurele CO₂-heite kokkuhoiule, loobumata seejuures kipskonstruktsioonide muudest tehnilistest omadustes. Klima kipsplaatidel on kuni 73% madalam CO₂ jalajälg kui vastaval fossiilkütusest valmistatud tootel. See number sisaldab kõiki tootmisega seotud CO₂ heitkoguseid (Scope 1 ja 2). Lisaks sisaldavad Klima kipsplaadid umbes 20% taaskasutatud kipsi.

Gyproc Klima kipsplaate täiendavad madala süsinikusisaldusega Gyproc XR heliisolatsioonikarkassid ning peagi turule jõudev madala süsinikusisaldusega Isover CarbonLow mineraalvill. Nende materjalide kasutamise koosmõju konstruktsiooni süsinikujalajälje vähendamisse on kuni 38%. See võtab arvesse ka plaatide transpordikulu Norrast Eestisse.

Ligikaudu 25 miljoni euro suurune investeering Fredrikstadi tehase ümberehitusse on madala süsinikusisaldusega kipsplaatide laiema tootmise pilootprojekt ning on osa Gyproci emakontserni Saint-Gobaini jätkusuutlikkuse protsessist, mille eesmärgiks on saavutada süsinikuneutraalsus aastaks 2050.
Gyproc Klima seeriat esindavad tooted GN13 Klima Standard ja GR13 Klima Erikõva.
 

Soovite lisainfot? Võtke ühendust

Kalle Kapanen

Müügi- ja turundusjuht

Mob. +372 508 7966

e-post: kalle.kapanen@saint-gobain.com