2 minutes min

Tööergonoomia

Posted on 17.12.2020 - updated on: 15.06.2021
Tööergonoomia

Gyproc on välja töötanud lahendused, mis muudavad paigaldamise kiireks ja ergonoomiliseks

Töö mugavamaks

Professionaalsete paigaldajate töövõime säilitamise seisukohast on oluline, et toodete paigaldamine oleks ergonoomiline. Seepärast on Gyproc loonud lahendusi, mis lihtsustavad paigaldamist ja muudavad selle vähem koormavaks.

Pidage meeles töö ergonoomiat:

  • vältige raskeid käsitsi tehtavaid tõsteid
  • vähendage koormust, valides kergemad ehitusmaterjalid, nt Gyproci plaadid
  •  kasutage abivahendeid
  • tõstke õigesti

ERGO® plaadid lihtsustavad tööd

Enamikust Gyproc plaatidest on saadaval variant laiusega 900 mm, mida kutsutakse ERGO® plaadiks. Need plaadid on ca 25% kergemad kui tavalised, 1200 mm laiused kipsplaadid, mis parandab töö ergonoomiat ja kiirendab paigaldamist. Väiksemat plaati on kitsastes oludes lihtsam käsitseda, see muudab töö kiiremaks ja plaadid püsivad tervemad. Kitsama plaadiga liikudes on parem nähtavus ja selg püsib sirgem, mis muudab ka töö ohutumaks. Ka paigalduskaod on väiksemad. Kokkuvõttes on töö vähem koormav – paigaldajate kogetav koormus eri kehaosadele on ERGO® plaate käsitsedes isegi 40–60% väiksem kui tavaliste, 1200 mm laiuste plaatide, korral.

Teraskarkassid Gypsteel ERGOnomic

Terasprofiilidest karkassi on lihtne paigaldada, kuid Gypsteel terasprofiil on tänu kergusele veelgi ergonoomilisem valik. Töötervishoiuamet viis läbi uuringu, mis puudutas Gypsteel terasprofiili paigaldamise ergonoomiat vaheseinte puhul. Uuringuga sooviti välja selgitada paigaldaja kogetavat koormust erinevate profiilidega töötades ja võrreldi traditsioonilisi profiile Gypsteeliga. Uuringu tulemused näitavad selgelt, et Gypsteel profiilid koormavad paigaldaja keha oluliselt vähem kui tavalised profiilid – nt selja piirkonnas oli koormus väiksem kuni 15%!